Baw się i bądź bezpieczny – część 3

z dnia: 11 czerwiec 2012
Ostatni cykl zajęć programu „Baw się i bądź bezpieczny!” obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze.
Przypomniano sobie zasady przechodzenia przez jezdnię w oznakowanym miejscu, z sygnalizacją świetlną i bez niej, zasady właściwego poruszania się w parach po chodniku oraz znaczenie niektórych ważnych dla pieszych znaków drogowych. Uczestnicy zajęć, na co dzień uczestniczą z wychowawcami w licznych spacerach, podczas których w naturalnych sytuacjach ćwiczą te umiejętności, dlatego tym razem tylko bawiliśmy się w przechodzenie przez jezdnię z wyciętymi białymi pasami ułożonymi na dywanie, z papierowym sygnalizatorem świetlnym oraz znakami drogowymi. Uczniowie ćwiczyli właściwe obserwowanie ulicy i pojazdów na drodze (patrzenie w lewo – prawo – lewo). Omówili i pokolorowali kartę pracy związaną z właściwym zachowanie się pieszych na drodze.
W trakcie zajęć zwrócono także uwagę na prawidłowe podróżowanie samochodem. Zaznaczono jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, siedzenie w foteliku samochodowym dobranym do wzrostu i wieku dziecka. Poznano także zawartość apteczki pierwszej pomocy.
W związku z zakończeniem kampanii wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy, a dla rodziców przygotowano ciekawy artykuł do przeczytania związany z bezpieczeństwem podczas nadchodzących wakacji.
 
Ola Bujara