Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ

Grupa zwiedza instalację o planetach
z dnia: 24 kwiecień 2016

Chcesz posłuchać odgłosów Wszechświata? Dowiedzieć się dlaczego piłka lewituje? Jak tworzy się animację filmową? Co zrobić by włosy na głowie stanęły dęba? Jak wygląda oko od środka? Oraz czy potrafisz pisać jak Leonardo da Vinci? Na te pytania nasi Wychowankowie szukali odpowiedzi na niezwykłej wystawie Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ. W jednym miejscu, w kliku strefach tematycznych zgromadzono ponad 50 interaktywnych eksponatów. Wszystkiego można dotknąć, sprawdzać, próbować – by przekonać się jak fascynującą przygodą jest edukacja.
W STREFIE FIZYKI widzieliśmy m.in. kołyskę Newtona, wielka dmuchawa, rower elektrownia oraz animacje filmowe.

W strefie „ODDECH KOSMOSU” obejrzeliśmy 9 konstrukcji przedstawiających Słońce i planety, których można posłuchać, aby dowiedzieć się jakie każda z nich wydaje dźwięki.
STREFA EKO-DOM zawierała cztery konstrukcje z ruchomymi elementami, przedstawiające oszczędzanie energii w domu: kuchni, salonie, łazience oraz w biurze, a także pięć domków z różnymi zadaniami i grami dotyczącymi ekologii.

W STREFIE ILUZJI czekało koło optyczne, wielki kalejdoskop, zwierciadła, pisanie lustrzane i wielka iluzja.

W STREFIE ANATOMII na profesjonalnych modelach anatomicznych poznaliśmy budowę ciała człowieka i przekonasz się jak wyglądają od środka m.in. nasze serce, oko, mózg, czy płuca lub ułożysz szkielet ze specjalnych puzzli rentgenowskich.

STREFA ZABAW NAUKOWYCH to wielka gra zręcznościowa, przezroczysta ściana do malowania i gry logiczne.

Ewa Baran-Wójcik

Alicja Kusiak