Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka

z dnia: 11 maj 2009

Zespół taneczny CEiR „Małe Graffiti” pod kierunkiem J. Adamczyk i A. Kulpy – Wieczorek 28 kwietnia 2009r. wziął udział w 55 Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka w Zabrzu pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrze. Festiwal jak co roku cieszył się ogromną popularnością. Do organizatorów wpłynęło ponad 100 zgłoszeń w różnych kategoriach, dając łącznie ok. 1000 uczestników.

 

Wielkim zaskoczeniem zespołu „Małe Graffiti” było zajęcie III miejsca w kategorii Miniatura Taneczna – Grupy Starsze oraz Grand Prix Dnia Tańca za trud zaangażowania i wielokrotny udział w Festiwalu. Ponownie wyszliśmy na scenę podczas Finałowej Gali Dnia Muzyki i Tańca w Teatrze Nowym.  W gali wzięli udział muzycy i tancerze – laureaci Festiwalu oraz zdobywcy Grand Prix. Bawiliśmy się świetnie, a przede wszystkim cieszyliśmy się z naszego sukcesu, a także pozostałych uczestników gali.

 

 

W kategorii teatr pokazano przedstawienie pt. "Piękna nasza Polska cała" pod kierunkiem p. O. Dobrzyńskiej.  Przedstawienie to zostało uhonorowane pierwszym miejscem, udziałem w uroczystej gali w Teatrze Nowym w Zabrzu oraz wyjazdem na Wojewódzki Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych w Częstochowie.  

 

 

W kategorii instrumentalnej uczniowie zagrali na nietypowych instrumentach – przyborach kuchennych oraz latarkach, udowadniając, że muzyka jest wszędzie. Ich wykonanie zdobyło wyróżnienie. Opiekunami uczniów były p. G. Klein Jarasz, I. Kozłowska, A. Bujara.

 

Joanna Adamczyk