Górnik Zabrze spełnia marzenie Marcina

z dnia: 04 listopad 2011
Marcin – dwunastoletni uczeń klasy czwartej OREW Centrum Edukacji i Rehabilitacji jest wiernym kibicem piłki nożnej. Od kilku lat jego największym marzeniem była rozmowa z piłkarzem polskiej drużyny. Marcin zna nazwiska wielu piłkarzy, orientuje się w wynikach ostatnich meczy. Kilka lat temu sam stał na bramce, niestety postępująca choroba uniemożliwiła mu grę w piłkę. Mimo to Marcin jest bardzo pogodnym chłopcem i wiernym kibicem wszystkich polskich drużyn piłki nożnej .
3 listopada – w czwartek – Marcina odwiedzili w klasie: dyrektor do spraw sportu – Andrzej Orzeszek, bramkarz Górnika Zabrze – Łukasz Skorupski oraz opiekun Górnika Zabrze do spraw medialnych. Marcin przeprowadził wywiad ze swoim idolem – Łukaszem Skorupskim, pochwalił się wiedzą na temat drużyny, wyników ostatnich meczy oraz samodzielnie wykonaną gazetką szkolną o Górniku Zabrze.
Chłopiec otrzymał od delegacji Górnika koszulkę z autografami, a pozostali uczniowie klasy czwartej obdarowani zostali gadżetami z logiem Górnika Zabrze – smyczami, opaskami, poduszkami. Klasa otrzymała także kronikę Górnika – Zabrze opisującą historię ich powstania, składy piłkarskie w poszczególnych latach oraz legendy o nich krążące.
Na pożegnanie Marcin podarował Łukaszowi Skorupskiemu samodzielnie wykonaną pracę z podziękowaniem za ich przybycie. Bramkarz obiecał, że zawiśnie ona w szatni Górnika Zabrze.
Wizyta Górnika Zabrze na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy czwartej.
 
Sylwia Parada