Integracyjny Turniej Boccia w Jaworznie

z dnia: 30 maj 2009
W dniach 21 – 22 V 2009r. grupa uczniów klas IVa, IVb i VI wzięła udział w Integracyjnym Turnieju Boccia o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego w Jaworznie. Organizatorami rozgrywek były: Polski Komitet Paraolimpijski oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” w Jaworznie. 
 
 
Celem spotkania była popularyzacja gry boccia, wyłonienie reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe oraz aktywizacja sportowa osób ze znaczną niepełnosprawnością ruchową. Regulamin gry wydawał się skomplikowany. W praktyce wystarczyło kilkuminutowe szkolenie, abyśmy bez problemów uczestniczyli w grze.
 
 
W przerwie między rozgrywkami ratownicy górniczy zapoznawali chętnych ze sprzętem do udzielania pierwszej pomocy oraz sprzętem do akcji ratowniczych w kopalniach. Mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z udzielania pierwszej pomocy w praktyce, z czego chętnie korzystaliśmy. Do szkoły wróciliśmy pełni nowych wrażeń, z pięknym pucharem, dyplomami oraz nagrodami. Chętnie zapoznamy kolegów i koleżanki z Centrum z zasadami gry i zorganizujemy własny turniej boccia.

 

Joanna Adamczyk