Kącik psychologiczny

z dnia: 08 maj 2020

Pandemia koronawirusa spowodowała, że nasze życie nagle się zmieniło i zdajemy sobie sprawę, że po jej ustąpieniu nie będzie już takie samo. Dla wielu z nas wiąże się to z ogromnym obciążeniem psychicznym i niepewnością o przyszłość.
​Wymuszona izolacja społeczna, strach o życie swoje i swoich najbliższych, znacznie mniejsze możliwości podejmowania aktywności ruchowej i kontaktu z przyrodą mogą powodować odczuwanie przewlekłego stresu, co jest niebezpieczne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.
​Ważnym elementem pracy w obszarze niwelowania stresu stanowi praca z ciałem. Bardzo skuteczne są metody polegające na rozluźnianiu wszystkich partii ciała poprzez naprzemienne napinanie i rozluźnianie poszczególnych grup mięśni. Do tych metod należy m.in. trening autogenny Shultza.
​Proponujemy wersję w wykonaniu Rafała Seremeta, który jest wieloletnim terapeutą z zakresu medycyny komplementarnej, autorem książek dotyczących rozwoju wewnętrznych możliwości człowieka, wzmacniania zdrowia i osiągania harmonii z otoczeniem.
https://www.youtube.com/watch?v=6z–bQD3zBw