Pamiętnik z zielonych lekcji…

z dnia: 13 maj 2012
W piątek rano mieliśmy okazję przypomnienia sobie techniki malowania na szkle. Wszystkim sprawiło wiele radości wypełnianie konturów z motywami góralskimi. Dowiedzieliśmy się także iż prezentowana technika jest charakterystyczna dla regionu podhalańskiego. Następnie pomalowaliśmy nasze kuferki wspomnień.
 
 
Przed obiadem doskonaliliśmy umiejętności samodzielnego prania ręcznego, które następnie rozwiesiliśmy na tarasie.
 
 
Po obiedzie udaliśmy się kolejny raz na spacer po pięknej okolicy. Odwiedziliśmy także pijalnię wód zdrojowych, w której samodzielnie zamówiliśmy sobie wodę zdrojową i galaretki również na bazie tej wody.
 
 
Po powrocie ze spaceru relaksowaliśmy się w ogrodzie otaczającym Willę Ela.
 
 
 
W sobotę uczestniczyliśmy w warsztatach garncarskich pt „Nie święci lepią garnki”. Poznaliśmy tajniki rzemiosła garncarskiego, które okazały się nie tylko bardzo ciekawe, ale i bardzo trudne. Przekonaliśmy się, że to ciężka praca, niestety nikomu z nas nie udało się nic ulepić , ale wiele radości sprawiła nam praca w glinie.
 
 
W pobliskim Domu Uzdrowiskowym Rabka skorzystaliśmy z zabiegu inhalacji grupowych, następnie udaliśmy się go jaskini solnej gdzie relaksowaliśmy się.
 
 
Wieczorem byliśmy na wielkim grillowaniu, to nasza przedostatnia noc więc bawiliśmy się do późna.
 
 
W niedzielne przedpołudnie odwiedziliśmy Muzeum im. Władysława Orkana, w którym podziwialiśmy eksponaty dotyczące folkloru górali podhalańskich: figurki, obrazy na szkle, zdjęcia oraz przedmioty codziennego użytku.
 
 
Korzystając z ładnej pogody poszliśmy po raz ostatni na spacer do Parku Zdrojowego i tężni. W drodze powrotnej udaliśmy się do kawiarni na słodkie szaleństwo.
 
 
Po obiedzie uzupełniliśmy kolejny raz nasze kuferki wspomnień…
 
 
Drogi pamiętniku to już nasze ostatnie chwile w Rabce – Zdrój, właśnie się spakowaliśmy bo jutro wracamy do taty i mamy…
Po powrocie do domu nasze kuferki wspomnień będą nam przypominać wspaniałą przygodę oraz piękne i radosne chwile spędzone wspólnie na zielonych lekcjach.
 
Uczestnicy zielonych lekcji z opiekunami