Propozycja od fizjoterapeutów

z dnia: 23 kwiecień 2020

Dzień dobry!
Naszą dzisiejszą propozycją na aktywność ruchową jest zumba dla dzieci. To przede wszystkim świetna zabawa, która sprzyja rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej i psychicznej u dzieci w każdym wieku. Zumba kształtuje precyzję ruchów, koordynację ruchową dziecka, poprawia jego zdolności motoryczne, podnosi wydolność ogólną organizmu i wyrabia pamięć ruchową. Ruchom dziecka nadaje lekkości, sprężystości, płynności, gibkości i skoczności.
Usprawnia spostrzegawczość, refleks, orientację oraz świadomość i odczucie ciała w przestrzeni. Pomaga w wytwarzaniu właściwych nawyków, potrzebnych do kształtowania prawidłowej postawy ciała.
Zumba pomaga również kreować dodatnie cechy charakteru, takie jak cierpliwość, wytrwałość, odwagę, odporność na trud i zmęczenie.
Filozofią zumby jest uśmiech, dobra zabawa i przyjemne spędzanie czasu, a co za tym idzie – dobre samopoczucie. Pamiętajmy, że wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą aktywność ruchowa, mają pozytywny wpływ na naukę w przedszkolu i szkole.
Poniżej załączamy przykładowy filmik, można znaleźć takich dużo więcej w sieci.
Udanej zbawy życzy zespół fizjoterapeutów!