Propozycje dla przedszkolaków

z dnia: 29 kwiecień 2020

Witajcie przedszkolaki! Dzisiaj pobawimy się w „Wesołe Pszczółki”. O pomoc poprosimy osoby dorosłe.😊 W pokoju na podłodze porozkładajcie gazety, kolorowe kartki czy ręczniki. Podczas muzyki będziecie pszczółkami, które wesoło latają po łące (pokoju). W momencie pauzy (zatrzymania muzyki) szybko biegniemy do ula. Im więcej pszczółek, tym lepsza zabawa. Kochani rodzice sprawcie, aby było wesoło i nieprzewidywalnie. Również możecie być owadem albo wspomagać dziecko trzymając za rękę. Jeśli dzieci są na to gotowe i w zabawie bierze udział więcej osób, można wprowadzić element rywalizacji zabierając za każdym razem jeden ul. Reguły zabawy mogą ulegać zmianie – reagowanie na pauzę:
– chowamy się do ula,
– wlewamy zebrany miód do dzbana (na niby),
– chowamy się przed burzą,
– odpoczywamy.
Oto propozycje muzyki do zabawy:
https://youtu.be/-tGegxrNGhk
https://youtu.be/PPIEm4zxTm0
https://youtu.be/fWtwKHeDzC4
https://youtu.be/LBjUh4bYF8w
Teraz, aby wyciszyć się troszkę usiądźcie wygodnie i posłuchajcie wiersza „Co mówią zwierzaki”. Postarajcie się głośno mówić i powtarzać za osobą dorosłą. No to spróbujmy:
– pi, pi, pi
– kwa, kwa, kwa
– gul, gul, gul…
Brawo! No to zaczynamy (tekst wiersza w poniższym linku).
https://www.google.com/url…
Czas na odpoczynek. Uważnie obejrzyjcie bajkę o perypetiach Bzyczka („Ul – Hulajnoga”) – sympatycznej pszczółce, która mieszka wraz z rodziną w ulu i przeżywa niesamowite przygody.
https://youtu.be/bCOsr2N-TZU