Święto Drzewa 2017 – „Drzewo-Przyjaciel”

z dnia: 03 listopad 2017

Po raz czwarty uczestnicy zajęć hortiterapii wzięli udział w ogólnopolskim programie Święto Drzewa organizowanym przez Klub Gaja. Tym razem proekolgiczne zadania realizowaliśmy  w Przedszkolu nr 11 i w naszym szkolnym ogrodzie. Z najmłodszymi kolegami  wzięliśmy udział w integracyjnych warsztatach edukacyjnych. Wspólnymi siłami odkrywaliśmy przyjacielską rolę drzew i posadziliśmy wierzbę japońską. Zauroczeni złotymi barwami polskiej jesieni bawiliśmy się kolorowymi chustami i działaliśmy twórczo. W naszym szkolnym ogrodzie uczestniczyliśmy w zajęciach dendroterapii i przyjmowaliśmy dobre fluidy z przebywania w pobliżu drzew. Otoczyliśmy również opieką najstarsze drzewa rosnące w ogrodzie i chętne grupy wychowawcze zostały opiekunami kasztanowców, brzóz, akacji, leszczyny i buka. W ten sposób uświadomiliśmy sobie ile nieocenionych korzyści dają nam drzewa i, jak o nas dbają.

Małgorzata Dyl

Ewa Baran – Wójcik