W świątecznym klimacie

z dnia: 12 styczeń 2010
Konkurs plastyczny "Ozdoba na choinkę"
 
W naszym ośrodku został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Wszystkie wykonane prace zostały nagrodzone oraz umieszczone na choince.
 
 
Jasełka w szkole i SP nr 18
 
I znów jak co roku, tym razem 17 grudnia spotkaliśmy się wspólnie na auli, aby razem z zaproszonymi gośćmi obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów i wspólnie pośpiewać kolęd.
 
 
Kilka dni przed wigilią byliśmy z wizytą w Szkole Podstawowej nr 18, aby obejrzeć  jasełka i podzielić się wrażeniami. Na spotkanie wybrały się kl. V A i V B.
 
 
Wigilia w klasie
 
Tradycyjnie jak co roku, tylko tym razem wspólnie kl. V a i V b spotkały się przy wigilijnym stole. Uczniowie sami nakrywali do stołu, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy oraz wspólnie zjedli posiłek. Wcześniej samodzielnie upiekli pierniki. Nie zabrakło również wolnego miejsca dla wędrowca. Uczniowie byli zachwyceni wspólną wigilią.
 
 
Wręczenie nagród
 
7.01.2010r. w MOK-u Guido odbyła się uroczysta gala III Zabrzańskiego Przeglądu Jasełek, na której uczniom Centrum przyznano I miejsce. Konkurs odbył się pod patronatem: Biskupa Gliwickiego- Jego Ekscelencja Ks. Bp Jana Wieczorka i Prezydent miasta Zabrze- Pani Małgorzaty Mańki-Szulik.Nagrodą za I miejsce był radiomagnetofon.
 
Izabela Kozłowska
Joanna Adamczyk
Aleksandra Bujara
Grażyna Klein Jarasz