Wernisaż prac plastycznych

z dnia: 15 listopad 2007

Jednym z bardzo ważnych elementów procesu wychowania, które realizuje CEiR jest wychowanie przez sztukę. Efektem są prace plastyczne wykonane na zajęciach z arteterapii, na których dzieci i młodzież rozwijała swoje zdolności i zainteresowania. Pobudzają ich do aktywności, dostarczają radości tworzenia własnych prac, poczucia bycia artystą. Dla nich sztuka ukazuje całe złożone bogactwo otaczającego świata.

 

Artystą może być każdy. W każdym drzemie potrzeba tworzenia, trzeba tylko tą potrzebę wyzwolić, dostarczyć potrzebnych materiałów, dać pomysł, temat, podszepnąć jak to wykonać, czasem pomóc a dzieło jest gotowe.

 

Gotowe dzieła mogliśmy podziwiać 9 listopada 2007r. o godz. 18.30 w OPP 2 Piwnicy rysia, kończąc obchody 15 lecia działalności ZTR,O i PDzST na wernisażu prac plastycznych „Barwny świat”, wychowanków naszej placówki.

 

Do tej pory prace naszych wychowanków zdobiły ściany sal, klasy, korytarze szkoły, ale bardzo często wysyłane były na różnego rodzaju konkursy plastyczne i … prawie zawsze zdobywały główne nagrody i wyróżnienia.

 

Wernisaż odbył się przy współpracy z dyrekcją i pracownikami OPP 2 w Zabrzu i mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia wystawa prac naszych uczniów i przedszkolaków.

 

Życzę wspaniałych pomysłów plastycznych, dużej weny twórczej, bo konkursy trwają.

Izabela Kozłowska