Wizyta w schronisku

z dnia: 13 wrzesień 2011
Wraz z nowym rokiem szkolnym wznawiamy naszą współpracę ze schroniskiem Psitulmnie z Zabrza Biskupic.
    Z tej okazji w poniedziałek 12 września dziewięcioro uczniów Centrum odwiedziło schronisko i przekazało zebrane w czasie wakacji dary dla bezdomnych zwierząt. Nie był to jedyny powód naszej wizyty w schronisku. Dziś wspólnie wybieraliśmy psiaka do WIRTUALNEJ ADOPCJI. Rozpoczynamy z nowym rokiem szkolnym nową akcję – planujemy zbierać i systematycznie przekazywać na rzecz naszego pupila pieniądze, które przeznaczone będą na jego opiekę medyczną oraz wyżywienie.
    Oto nasza Psotka.
 
 
To niewielka, kilkuletnia suczka, która do schroniska trafiła pierwszy raz w październiku 2007 roku, potem wróciła do swoich właścicieli. Niestety od 23 sierpnia 2011 roku znów jest w schronisku. Właściciele sprawili sobie kolejnego psa, a ją wyrzucili – udało nam się też dowiedzieć, że Psotka nie była dobrze traktowana przez wszystkich domowników.
 
 
Psotka pozwoliła nam zabrać się na spacer i prowadzić na smyczy. Obwąchiwała nas i obserwowała. Była jeszcze nieufna, ale na pewno się zaprzyjaźnimy. Będziemy systematycznie do niej jeździć, wyprowadzać na długie spacery.
 
Dominika Blus
Ola Bujara