Wycieczka do Bojkowa

z dnia: 18 maj 2008

Dnia 25 kwietnia 2008 roku grupa przedszkolna pod opieką pani mgr Natalii Zawada oraz dzieci z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej „Nasz Dom” wraz ze swoją wychowawczynią Sylwią Szczecina brały udział w wycieczce do „Wiejskiej Chaty” w Bojkowie. Na miejscu zarówno dzieci, jak i opiekunowie zostali bardzo ciepło i serdecznie przywitani przez gospodarzy.

Dzieci miały możliwość uczestniczenia w procesie wypiekania bułek. Każdy uczeń, przedszkolak oraz opiekun z pomocą przesympatycznej właścicielki „Wiejskiej Chaty” mógł upiec i ozdobić bułeczkę dla siebie.

 

 

W czasie, kiedy bułki rosły i rumieniły się w piecu, gospodarze „Wiejskiej Chaty” pozwolili dzieciom pobawić się z psami szkolonymi do dogoterapii.  Pieski wywołały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci i przedszkolaków. Dzieci bardzo czule i delikatnie obchodziły się z psimi terapeutami.

 

 

W Bojkowie na dzieci czekały także inne atrakcje. Na podwórzu przy „Wiejskiej chacie” mieszkają zwierzęta hodowlane, tj. kozy, króliki, gęsi… Dzieci z dużą uwagą i zaciekawieniem obserwowały zwierzęta, słuchały opowiadań o nich oraz z ogromnym entuzjazmem je karmiły.

Pod koniec wycieczki dzieci urządziły sobie piknik na świeżym powietrzu z produktów, które przywieziono z Centrum Edukacji i Rehabilitacji.

To już druga wycieczka do Bojkowa w tym roku. 20 marca dzieci bawiły się równie dobrze słuchając opowieści o dawnych czasach i samodzielnie wyrabiając miseczki z gliny – oczywiście pod czujnym okiem opiekunów oraz instruktorki.

„Wiejska Chata” w Bojkowie to zaczarowane miejsce, w którym każde dziecko czuje się szczęśliwe i bezpieczne. Każde dziecko bez względu na wiek i możliwości psychofizyczne staje się małym twórcą.

Sylwia Szczecina