Wyjazdowe obchody Dnia Dziecka

z dnia: 03 czerwiec 2008

Dnia 2 czerwca 2008 uczniowie klasy III i IVb Szkoły Podstawowej Nasz Dom wzięli udział w imprezie organizowanej z okazji Dnia Dziecka przez Fundację Nadzieja-Dzieci. Spotkanie to miało miejsce na terenie Ośrodka „Szuwarek” w Gliwicach Łabędy. Uczniowie CEiR chętnie brali udział we wszystkich proponowanych konkurencjach sportowych (rzut piłką do kosza, łowienie rybek, rzut woreczkiem do obręczy, slalom z piłką) i wakacyjnym konkursie plastycznym. Pomimo ogromnego upału zespół piłkarski składający się z pięciu przedstawicieli naszej placówki nie poddawał się. Szczególnie dobrze spisali się obrońcy. Po emocjonującym i ciężkim meczu oraz innych dyscyplinach sportowych czekała na nas niespodzianka – grill, słodki poczęstunek i orzeźwiające napoje.

 

Uczniowie klas I-V wzięli również udział w imprezie charytatywnej, która odbyła się 3 czerwca w kinie ROMA w Zabrzu. Organizatorzy ze Szkoły Podstawowej Nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika kierowali spotkanie do uczniów szkół specjalnych i dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych. Hasłem imprezy było „Dzielimy się radością”. Uczniowie świetnie się bawili w towarzystwie dwóch wesołych klaunów. Na dzieci czekało wiele atrakcji:  przedstawienie teatralne "Kopciuszek", bajka "Przygody Bolka i Lolka", konkursy, nagrody rzeczowe, słodka niespodzianka.

Wszyscy uczniowie CEiR bawili się doskonale. Przy wyjściu wesoły klaun malował twarze dzieci i wyczarowywał różne zwierzęta z balonów.

 

Joanna Adamczyk