Z wizytą w Domu Opieki

z dnia: 12 styczeń 2012
Czas świąt Bożego Narodzenia to dobra pora, aby odwiedzać innych. Uczniowie kl. III  i V z wychowawcami postanowili odwiedzić mieszkańców Domu Pomocy Społecznej  Nr  3 w Zabrzu przy ulicy Brysza tuz przed świętami. Celem naszej wyprawy było zanieść radość ludziom starszym, schorowanym i często osamotnionym. Wspólne kolędowanie, robienie ozdób świątecznych i częstowanie własnymi wypiekami (pierniczkami) okazało się bardzo dobrym sposobem na wspólne, radosne oczekiwanie nadchodzących świąt.
Zupełnie przypadkowo podczas naszych odwiedzin spotkaliśmy tam grupę uczniów ze szkoły w Mikulczycach, która corocznie odwiedza to miejsce. Młodzież przedstawiła nam wszystkim przedstawienie „Jasełka”  wykonane w gwarze śląskiej. Było to dla nas z jednej strony sposobem na kontynuację naszej szkolnej wystawy regionalnej, z drugiej znowu przemiłą niespodzianką i przyniosło nam wiele radości. Ucieszyliśmy się wszyscy, że zamiłowanie do śląskich tradycji towarzyszy nie tylko nam.
 
 
Pozytywnie nastrojeni, następnego dnia w szkole zorganizowaliśmy wspólną Wigilię. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, kolędowanie, drobne upominki oraz bogato zastawiony stół, o co zadbali rodzice naszych uczniów. Choinkę w klasie udekorowaliśmy ślicznymi aniołkami z masy solnej, którymi obdarowali nas napotkani tam uczniowie.
 
 
A teraz, kiedy minął już czas świątecznych zakupów, porządków oraz wspólnie spędzanych chwil w rodzinnym gronie, radośnie powróciliśmy do szkoły i naszych codziennych zajęć, aby realizować noworoczne postanowienia i cieszyć się każdym nadchodzącym dniem w Nowym 2012 roku.
Szczęśliwego Nowego Roku !!!
życzą uczniowie klasy III i V
wraz z wychowawcami