Zakończenie roku szkolnego

z dnia: 20 czerwiec 2008

20 czerwca 2008 roku o godzinie 10.30 odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2007 / 2008.

W występach wzięły udział wszystkie grupy. Każda grupa miała za zadanie zaproponować sposób spędzania wakacji. Dzieci wraz za swoimi opiekunami wykazały się ogromną pomysłowością i talentem aktorskim.

Przedstawienie rozpoczęła grupa rewalidacyjna. Młodzież zabrała nas w podróż pociągiem. Uczniowie z gimnazjum oraz ze świetlicy mieli bardzo oryginalny pomysł – wyjazd na EURO 2008. Przebrani w stroje piłkarzy i kibiców śpiewali pieśni dopingujące polską reprezentację.

Następnie swoimi umiejętnościami pochwaliły się dzieci ze żłobka, które zaśpiewały nam wakacyjne piosenki, zatańczyły i wyrecytowały wierszyk.

Klasa pierwsza zaproponowała nam spędzenie wakacji nad morzem – dzieci ubrały płetwy, okularki do nurkowania, pływaczki i okulary przeciwsłoneczne. Na tle wakacyjnej scenerii – morze, plaża, łódź – naśladowały opalanie się, nurkowanie oraz łowienie ryb siecią rybacką. Jedno z dzieci zaśpiewało piosenkę „Ach jak przyjemnie…”.

Uczniowie z II klasy zaproponowali wyjazd w góry i wspólnie z wychowawczynią w górskich strojach zaśpiewali góralską piosenkę.

Bajkowe Stworki z przedszkola zabrały nas w podróż samolotem dookoła świata przy muzyce KLANZY.

Wesołe Rybki wspólnie z uczniami z III klasy i zabrali nas na Dziki Zachód. Na scenie pojawiły się konie, wozy i kowboje. Dzieci naśladowały przez kilka minut życie na dzikim zachodzie – szybkie, niebezpieczne i głośne.

Ostatni pomysł na spędzanie wakacji podsunęli nam uczniowie z IV i z V klasy, którzy zabrali nas na dyskotekę. To niesamowite jak młodzież z CEIR’u potrafi się bawić!

Po występach poszczególnych klas prowadząca akademię mgr Sylwia Szczecina zaprosiła panią dyrektor, nauczycieli, gości, panie pielęgniarki, panie salowe, a przede wszystkim uczniów oraz dzieci z przedszkola i ze żłobka na przedstawienie „O dzielnej rybce”, do którego scenariusz przygotowała mgr Aleksandra Dobrzyńska, a aktorami byli uczniowie Centrum Edukacji i Rehabilitacji.

Na zakończenie akademii pani dyrektor CEIR’u mgr Iwona Płatek pogratulowała dzieciom wspaniałych występów, podziękowała pracownikom CEIR’u (z wyróżnieniem pani Eli – wolontariuszki) za współpracę w roku szkolnym 2007/2008 oraz życzyła uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

 

Sylwia Szczecina