Zielona Szkoła w Wiśle

z dnia: 25 październik 2009

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym w Centrum zorganizowane zostały zielone szkoły. Klasa 6 szkoły podstawowej oraz 1 klasa gimnazjum wyjechały do Pensjonatu "Ogrodzisko" w Wiśle na dwutygodniowy pobyt. Pogoda dopisała znakomicie, dlatego też większość czasu spędziliśmy na pieszych wycieczkach, zabawach ruchowych na hotelowym boisku, aktywnym wypoczynku nad pobliskim potokiem Malinka. Poznaliśmy różne środowiska przyrodnicze: las, rzekę, łąkę.

 

 

Byliśmy także na 3 wycieczkach autokarowych, w czasie których widzieliśmy: Kaskady Rodła, Rezydencję Prezydenta RP, zaporę na Wiśle, Niagarkę Wiślańską, kurną chatę, zdobyliśmy Koczą Górę i odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej. Byliśmy także w centrum Wisły, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Beskidzkie, kupowaliśmy pamiątki i lody w lodziarni.

 

 

W trakcie całego pobytu uczyliśmy się także samodzielności: dbania o higienę, korzystania ze szwedzkiego stołu, samodzielnego dbania o swoje ubrania.

 

 

W pensjonacie odwiedzili nas śpiewający górale, którzy pokazali nam swoje strony i zagrali blisko godzinny koncert. Uczestniczyliśmy także w ognisku, na którym piekliśmy samodzielnie kiełbaski. Oczywiście były także dyskoteki. Pobyt był bardzo intensywny, ale bardzo się nam podobało w Wiśle. Do oglądnięcia zdjęć z Wisły zapraszamy do galerii.

 Lucyna Balcerak